2 Haziran 2014 Pazartesi

Yaşlılığıma Mektuplar


Hatırlatma 1:
Yaşlanmak bir tür bilgeliktir inanışı çok yanlıştır.Okumak, gezmek, gezerken yaşamak, yaşarken öğrenmek, tecrübe etmek, tecrübe ettiğinden doğru anlamlar çıkarmak, çıkardığın anlamları doğru anlara yerleştirmek ve bunları hatırlamak bir tür bilgeliktir. Sevmek doğruları ve yanlışları, bir tür bilgeliktir. En önemlisi de bildiğini değil de bilmediğini bilmek ve herkesin kendi doğrularını yapılandırmasına izin vermektir.
Yani sen! Artık yaşlandın diye  herkesin tepesinden inmezsen dön de bak 33 yaşına, neymiş en doğrusu, söylenenler hiç umurumda olmadı ta ki kendim tecrübe edene dek... Ne zaman ki tam da bulunduğum yerde  "hay Allah biri bunu bana söylemişti sanırım " dedim; öğrendim.
Bu yüzden sen sus... Bırak zaman üstüne düşeni yapsın.

Hatırlatma 2:
Unutkanlık mı başladı sen de ne? Ben ile başlayan cümleler senin en sinir olduklarındı. Kurşun misali yüreğine inerdi hatırlamıyor musun? Konu "sen"'değilsin !! Ah o geçmiş zamanlar ... Onları soran yok kardeşim. Olmuş 30 sene .. 30*12 yok çarpma en iyisi kaç ay kaç hafta kaç saat geçmiş .. Hiçbir benzerlik yok kardeşim, olan olmuş biten bitmiş. Senin yaşadığınla, onun yaşadığı bir mi? Karşındaki sen mi yahu, baksana hiç benzemiyorsunuz... Sen de binlerce kırışıklık, yüzünde sürüsüyle senelerin izi var... O'na ne senle başlayan cümlelerden, hikayelerden... Sana ölü balık gibi bakan gözlere r bakıver, dinlemiyor bile . Bence sen "ben"i bırak karşındakini dinle

Hatırlatma 3:
Herkes kendi hayatını yaşasın, izin ver
Cevabım evet, beraberlik güzeldir, anılar çoğalırken hoştur;aileler kalabalık güzeldir; fakat özlemekte güzeldir; özlenmekte...

En büyük aşklar özlemle kavrulur misali bırak insanlarda seni özlesin. Sana sadece sen istiyorsun diye değil, seni özledikleri için koşa koşa gelsinler. Boğma kardeşim insanları bırak... Hem bırak unutma bu hayat senin hayatın tadını çıkar, gez, toz, eğlen.
Yaşamak demek, öğrenmeye yeniden başlamak demektir.

#devamı geliyor benden 4 madde daha çıktı sizden neler gelecek??  ☺️

Hiç yorum yok: